Stół okrągły rozkładany nowoczesny – wszystko, co musisz wiedzieć o funkcjonalnych meblach

Stół okrągły rozkładany nowoczesny może być ozdobą każdej jadalni czy salonu. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest współcześnie wiele modeli, wpisujących się w różnorodne koncepcje aranżacyjne – zarówno te klasyczne, jak i bardziej nowoczesne. Dlaczego to właśnie ten rodzaj mebli cieszy się tak dużą popularnością i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

 

Stół okrągły rozkładany nowoczesny – geneza popularności

Stół to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz. Nic dziwnego, bo to właśnie przy nim gromadzi się cała rodzina, by spożyć wspólnie posiłek lub przyjaciele, by spędzić razem wolny czas. Taki stół można ustawić zarówno w kuchni, jak i w jadalni czy w salonie, tworząc wyjątkową aranżację, opartą zarówno na funkcjonalności, jak i na niebagatelnych walorach estetycznych.

I to właśnie różnorodny wachlarz możliwości aranżacyjnych stanowi jeden z najważniejszych atutów tego rodzaju mebli. Taki stół okrągły rozkładany nowoczesny może bowiem zostać ustawiony w wielu miejscach. Na ogół zajmuje on centralny punkt w pomieszczeniu. Nie oznacza to jednak, że nie może on stać nieco na uboczu – przy ulubionym fotelu uszaku czy też pomiędzy kompletem wypoczynkowym. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że współczesne stoły okrągłe rozkładane mogą cechować się różną wielkością, kolorem blatu i stylem, dzięki czemu z łatwością można wkomponować je w wybrany wystrój wnętrza.

Warto wiedzieć również o kilku zaletach okrągłego stołu. To przede wszystkim łatwy dostęp do ustawionych na nim produktów dla każdego z uczestników posiłku, a także doskonałe warunki do rozmowy, znacznie łatwiejsze, niż w przypadku długich, prostokątnych mebli, które po rozłożeniu mogą przybierać imponujące rozmiary.

Jak kupić okrągły stół rozkładany?

Jak nietrudno zauważyć, współczesny rynek przygotował dla potencjalnych klientów cały wachlarz różnorodnych możliwości. Nic dziwnego, że należy poświęcić nieco czasu, by wybrać odpowiedni stół okrągły rozkładany. Do nowoczesnych wnętrz, urządzonych w stylu loftowym, pasował będzie np. blat w czarnym kolorze, wykonany z płyty MDF, odpornej na zabrudzenia – niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. Taki blat może być podtrzymywany przez fantazyjnie wygięte nogi, co nada mu dodatkowych walorów estetycznych. Alternatywnym rozwiązaniem będzie z kolei stół okrągły rozkładany nowoczesny z oryginalną podstawą, gdzie klasyczne nogi zastąpione zostały pojedynczą konstrukcją. Taka konstrukcja może współgrać z blatem lub – wprost przeciwnie – stanowić z nim zauważalny na pierwszy rzut oka kontrast.

W nowoczesnych modelach stołów sięga się również po zróżnicowaną kolorystykę blatów. Sporą popularnością cieszy się już nie tylko dąb naturalny czy orzech, ale również dąb riviera, dąb złoty czy też kolor czarny lub biały, przełamujące monotonię aranżacji i wprowadzające do niej nieco wysublimowanej elegancji. Wybierając nowoczesny stół okrągły, warto postawić również na wysokiej jakości materiały, które będą gwarantować trwałość mebla, ale także przekładać się w znaczącym stopniu na jego estetykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − osiem =