Skup samochodów Bydgoszcz – jakie dokumenty są potrzebne do transakcji?

Sprzedaż auta do skupu to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy pozbyć się swojego samochodu szybko, sprawnie, a zarazem w pełni bezpiecznie. Tutaj oferowane są błyskawiczne transakcje, a skup samochodów Bydgoszcz dba o poziom satysfakcji klientów, oferując im swoje wsparcie 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jednak nawet najlepszy skup nie będzie w stanie odkupić używanych samochodów, jeśli ich właściciel nie będzie dysponował odpowiednimi dokumentami. Podpowiadamy więc, jakie dokumenty należy przygotować, chcąc rozpocząć współpracę ze skupem aut używanych.

Skup samochodów Bydgoszcz – dokumenty auta

Na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego działa wiele firm, oferujących skup aut za gotówkę. Taka transakcja odbywa się poprzez darmową i niezobowiązującą wycenę, w trakcie której rzetelny fachowiec ocenia stan techniczny pojazdu oraz kwotę, jaką należy zainwestować, by mógł on powrócić na drogi. Oczywiste jest, że za samochód powypadkowy i uszkodzony, cena będzie znacznie niższa, niż w przypadku sprawnego auta. Niemniej jednak skup aut w Bydgoszczy skupuje pojazdy w każdym stanie, oferując za nie znacznie wyższe ceny, niż auto kasacja.

Zanim jednak skup samochodów osobowych odkupi nasz samochód, konieczne będzie przedstawienie konkretnych dokumentów, które trafią wraz z samochodem do nowego właściciela. Listę takich dokumentów podajemy na przykładzie skup-samochodow.bydgoszcz.pl, gdzie już od lat przeprowadzany jest skup aut za gotówkę. Tak więc właściciel samochodu używanego powinien przygotować:

  • dowód rejestracyjny pojazdu,
  • kartę pojazdu, jeśli taka została wydana,
  • polisę OC.

Dobrym rozwiązaniem będzie również przekazanie do skupu samochodów uszkodzonych książeczki serwisowej, dzięki której będzie można zapoznać się z wszystkimi pracami serwisowymi, jakie miały miejsce na przestrzeni lat. Można tutaj dołączyć również kopie faktur za zakupione elementy i części samochodowe czy też za pracę mechanika i dokonane prze niego naprawy.

sprzedaż samochodu do skupu

Jakie dokumenty właściciela wymaga skup aut Bydgoszcz?

Skup aut uszkodzonych w Bydgoszczy z pewnością poprosi również o dokumenty właściciela pojazdu. W tym przypadku trzeba przygotować przede wszystkim dowód osobisty, by potwierdzić swoją tożsamość. Sytuacja nieco komplikuje się, gdy do skupu aut osobowych sprzedawany jest samochód, zarejestrowany na współwłasność. W takim przypadku skup pojazdów z pewnością poprosi o obecność wszystkich współwłaścicieli lub też o przedstawienie odpowiedniego pełnomocnictwa.

Sprzedaż auta poleasingowego do skupu samochodów w Bydgoszczy

Auto skup Bydgoszcz współpracuje nie tylko z indywidualnymi osobami, ale również i przedsiębiorcami. Chcąc sprzedać auto poleasingowe do skupu, konieczne będzie więc przedstawienie:

  • faktury, poświadczającej wykup auta z leasingu,
  • wszystkich dokumentów z firmy leasingowej,
  • dokumentów, stanowiących dowód zakończenia leasingu.

Skup aut powypadkowych Bydgoszcz to szansa na szybką sprzedaż floty pojazdów w trakcie jej wymiany na nową, choć z pewnością nie obejdzie się bez konieczności dostarczenia stosownej dokumentacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − jedenaście =