Nowoczesne baterie umywalkowe jako element aranżacji łazienki!

Nowoczesna łazienka powinna być nie tylko piękna, ale również i funkcjonalna. Stan ten można osiągnąć dzięki wprowadzeniu kilku innowacyjnych rozwiązań. Olbrzymi potencjał w tym zakresie kryje się w bateriach umywalkowych. Które nowoczesne baterie umywalkowe wybrać, by podkreślić aranżację i przyciągnąć uwagę ciekawymi rozwiązaniami?

Armatura łazienkowa a aranżacja wnętrza

Wybierając armaturę łazienkową, mamy cały szereg możliwości. W takich pomieszczeniach instaluje się na ogół baterie umywalkowe https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11 oraz baterie pod prysznic. Współczesne baterie umywalkowe dostępne w ofertach wiodących producentów, charakteryzują się prostą stylistyką i ponadczasowymi rozwiązaniami.

Proste, jasne baterie doskonale wkomponują się w styl minimalistyczny czy skandynawski, choć ci, którzy cenią sobie nieco luksusu i charakteru z pewnością przekonają się do użytkowania baterii w czarnym kolorze. Z kolei baterie złote doskonale pasują do wyposażenia łazienki w stylu glamour, zwłaszcza gdy pozostałe elementy aranżacji tworzą z nimi idealnie harmonizującą całość.

Montaż baterii umywalkowej o nietypowym kształcie czy kolorze jest z reguły przemyślaną decyzją, gdyż takie baterie do łazienki mają komponować się z zaplanowaną wcześniej aranżacją, np. w stylu retro.

umywalka łazienkowa

Nowoczesne baterie łazienkowe – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne baterie łazienkowe powinny być nie tylko estetyczne, ale również i funkcjonalne. Niezależnie od tego, na jakie baterie do umywalki czy prysznica się zdecydujemy, konieczne jest sprawdzenie kilku istotnych parametrów. Będzie to z pewnością:

  • ogranicznik przepływu – to doskonałe rozwiązanie w przypadku baterii prysznicowych, które pozwala zaoszczędzić nieco wody, co z kolei odbija się na wysokości rachunków,
  • wydajność przepływu – będą najlepszym wyborem, gdy w naszej łazience ma znajdować się wanna. Większa wydajność przepływu sprawia, że nasza kąpiel będzie przygotowana w szybszym tempie,
  • termostat – będzie najlepszą opcją w każdym domu i mieszkaniu, w którym stawia się na oszczędność i praktyczne rozwiązania. Termostat pozwala na osiągnięcie zaprogramowanej temperatury, która będzie optymalna dla użytkowników,
  • perlator – zapewnia wysoki poziom funkcjonalności nowoczesnym bateriom łazienkowym. Takie urządzenie napowietrza wodę, co pozwala ograniczyć jej zużycie, gdyż silniejszy strumień determinuje mniejsze wykorzystanie wody.

Wybierając nowoczesne baterie łazienkowe, należy również zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest bateria. I choć współczesne trendy wnętrzarskie nie dyktują materiału, z którego powstaje armatura łazienkowa, warto postawić na rozwiązania odporne na korozję i uszkodzenia zewnętrzne.

Godnym uwagi rozwiązaniem są współcześnie baterie jednouchwytowe, które wypierają z rynku baterie dwuuchwytowe. Te z kolei nadal są jednak wybierane przez zwolenników stylu retro. Nowoczesne rozwiązania skupiają się także na łatwych w montażu bateriach sztorcowych i nablatowych. Baterie podtynkowe i ścienne wymagają już większej ingerencji, choć cechuje ich wysoki poziom estetyki, na który stawia wiele osób, projektujących nowoczesne wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − jeden =