Do koszenia dużych trawników najlepsza jest kosiarka, ale w miejscach trudnodostępnych i na małych powierzchniach znacznie lepiej sprawdzi się poręczna podkaszarka. Dobrym wyborem będzie model akumulatorowy, który nie potrzebuje zasilania z sieci elektrycznej.
Do jakich prac nadaje się podkaszarka?
Podkaszarka bardzo ułatwia prace porządkowe w ogrodzie. Nie tyle zastępuje kosiarkę, co ją uzupełnia, choć też można nią kosić trawę na gładkich, dużych powierzchniach. Najczęściej jednak podkaszarki używa się w innych celach – jest znacznie mniejsza i trzyma się ją na ramieniu, co zwiększa pole manewru, dlatego właśnie podkaszarka jest niezastąpiona przy usuwaniu trawy i chwastów w trudno dostępnych, ciasnych miejscach, przy ścianie, murkach, ogrodzeniach i krawężnikach, pod drzewami i krzewami, między wąskimi rabatkami.
Podkaszarka najczęściej jest wyposażona w dwużyłkową głowicę tnącą – żyłki po uruchomieniu sprzętu poruszają się bardzo szybko, co sprawia, że tną niemal tak samo dobrze jak ostre noże. Niektóre modele mają dodatkowo nóż tnący oraz głowicę z ostrzami z tworzywa. Dla większej wygody użytkownika, podkaszarka akumulatorowa została wyposażona w ergonomiczną rączkę oraz pas barkowy.
Dlaczego warto wybrać model akumulatorowy?
Podkaszarka zasilana akumulatorami jest wygodniejsza od elektrycznej, ponieważ nie ma kabla, który mógłby się zaplątać o krzewy, ogrodzenie czy dekoracje w ogrodzie. Łatwo też taki sprzęt zabrać na działkę, gdzie nie zawsze jest dostęp do sieci, trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby zawczasu naładować baterie podkaszarki. Model akumulatorowy ma też sporą przewagę nad podkaszarką spalinową, która jest bardzo ciężka, bardzo głośna i emituje brzydko pachnące spaliny.
Podkaszarka akumulatorowa z oferty MSV posiada hamulec elektryczny oraz funkcję łagodnego rozruchu, a obwód ochronny akumulatora zapobiega przegrzaniu i przeciążeniu podczas pracy. Do wyboru są trzy tryby prędkości ze zmienną regulacją. Podkaszarka ma zwiększoną odporność na wilgoć i pył, automatycznie się wyłącza gdy dojdzie do nagłego zatrzymania bądź spowolnienia narzędzia tnącego, i automatycznie dostosowuje prędkość oraz moment obrotowy podczas pracy, co pozytywnie wpływa na wydajność pracy.