Na co zwrócić uwagę przed wzięciem kredytu?

Kredyt zalicza się do najpopularniejszych usług bankowych. Można go zaciągnąć na dowolną kwotę i praktycznie na każdy cel, choć oczywiście potem trzeba swoje zobowiązanie terminowo spłacić. O czym pamiętać, żeby kredyt nie stał poważnym problemem?

Ile tak naprawdę kosztuje kredyt?

Oferta reklamowa kredytu potrafi być dla klienta myląca, bo nie dostrzega on wszystkich opłat oraz warunków promocji, jeśli kredyt ma być udzielony na preferencyjnych warunkach. Częstym błędem jest skupianie się tylko na oprocentowaniu kredytu, podczas gdy ważniejsze jest RRSO, które uwzględnia wszystkie opłaty, np. prowizję, ubezpieczenie, dodatkowy koszt obsługi. Porównując oferty różnych banków trzeba jednak sprawdzić, czy RRSO dotyczy tego samego okresu kredytowania oraz jaka jest łączna kwota do spłaty w terminie.

Czy stać mnie na kredyt?

Bank szczegółowo ocenia zdolność kredytową klienta, również gdy pożyczana jest stosunkowo niewielka kwota, ale mimo to warto też samodzielnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Lepiej odłożyć decyzję o kredycie na dużą sumę, jeśli prawdopodobna jest utrata pracy albo na horyzoncie majaczą poważne wydatki, których nie da się uniknąć – kredyt będzie w takim przypadku zbyt obciążającym zobowiązaniem, które może wpędzić w poważne kłopoty.

Na co potrzebny jest kredyt?

Generalnie kredyty z określonym celem są tańsze od tych gotówkowych, ale to już zależy od konkretnej oferty danej placówki. Bank Spółdzielczy Raszyn daje dobre warunki także przy kredycie gotówkowym, choć na wybrane inwestycje bardziej opłacić się może kredyt celowy jak np. kredyt ekologiczny na termomodernizację domu. Co jednak ważne, pieniędzy z kredytu celowego nie wolno wydawać na inne rzeczy.

Kredyt odnawialny ROR

Dla osób, które nie chcą precyzować we wniosku celu kredytu, dobrym rozwiązaniem będzie też proponowany przez Bank Spółdzielczy Raszyn kredyt odnawialny ROR. Klienci banku szybko otrzymują decyzję o przyznaniu kredytu, a środki od razu pojawiają się na koncie. Wysokość pożyczonej kwoty może sięgać sześciokrotności średnich miesięcznych wpływów na konto. Dużą zaletą takiego kredytu jest stały dostęp do dodatkowych pieniędzy oraz brak sztywnego harmonogramu rat w określonej wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dwanaście =